Loading color scheme

Ve třídě ,,Včeličky" jsme 4.4. měli tvořící den s rodiči

Děti si nazdobily dle své fantazie kelímky, část-pet lahve a vytvořily si své květináče. Po té si do nich děti nasadily semínka.(Mrkev, ředkvička, hrášek, řeřicha, pažitka) I když se některé děti neúčastnily díky zápisu do 1.tříd, nemusely být smutné. Druhý den si to dodělaly ve školce za pomocí paní učitelky. Teď se již každé dítě stará samo o svůj květináček a doufáme, že se nám podaří něco sklidit.

 

Děti z MŠ Slavíkova se účastnily akce „Sadařův rok v rámci Dne Země. Tuto připravila paní z farmy Vitaminátor v Sosnové .Chlapci a děvčata získali nové poznatky o naší Zemi a jak je důležitá ochrana životního prostředí. Pomocí puzzlí si sestavili zeměkouli.

Seznámili se s životem žížaly, kterou mohly živou pozorovat. Proč je důležitá pro půdu apod.

Poznaly jak se sadí hrášek, který mohli také ochutnat a jiné rostliny. Skládaly obrázky z klacíků.  Vyzkoušely si stříhání se zahradnickými nůžkami. Pohladily si králíka Karla, který je zaujal nejvíce. Dověděly se poznatky o jeho životě životě, čím se živí a co potřebuje.  Vyplnily pracovní list s názvem „ Co patří a nepatří do kompostu. Na závěr ochutnaly čerstvou jablečnou štávu.

Děti získaly nové poznatky o přírodě a povídání se jim líbilo                                                                               Leona Jirsová 
1684409693537